| emma_6707 a întrebat:

Ce faceti atunci cand v-ati despartit de persoana iubita sau ea de voi? Adica cum va comportati? Mai aveti incredere in voi? Sau in el/ea?

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde foarte mult de cum a fost relatia noastra si de ceea ce s-a intamplat intre noi. Dar eu cand eram despartita de prietenul meu, imi pierdusem atat increderea in el cat si increderea in mine, nu mai aveam chef de nimic, ma simteam oribil.Nu mai credeam in nimeni, nu mai credeam in vorbe desarte, nu eram in stare sa o iau de la inceput si nu aveam destula incredere incat sa incep o noua relatie si sa o iau de la inceput cu altcineva...insa s-a intamplat ca eu sa ma impac cu el si totul a revenit la normalhappy; acum sunt aceeasi persoana care eram inainte de a ma desparti de el, poate chiar mai fericita, mi-am recapatat increderea in mine, zambesc mai des si ma simt foarte bine, in schimb, incredere in el nu prea mai amsad.

| madalicious a răspuns:

Incerc sa uit, si sa ma prefac ca nu s-a intamplat lucrul asta, si nici n-am fost cu aceea persoana. Poate uneori incep sa plang, devin mai sensibila si mi se face dor de el, dar de avut incredere nu mai am, si rup si legatura, ca am un orgoliu cam mare, si la prima cearta ma despart. Plus ca imi pierd putin increderea in mine. dar o recapat usor, cu timpul in care il uit.

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Plâng sau încerc să uit totul.
Numai contează nimic pe lume, decât să fiu singură când mă despart de EL. Şi cu încrederea...Numai am încredere in nimeni decât numai în părinţii.

| Blue_2059 a răspuns:

Esti trist, daca ai tinut cu adevarat la ea.
Tu ai incredere in tine, dar esti dezamagita in inima ta.
In el.depinde de gravitatea problemei.
Incearca sa ramaneti amici!

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Daca te desp de persoana iubita nu este o bucurie...esti trist si nu ai chef de nimic! Mai ales daca ai tinut la prs respectiva!

| Bianca_papusha a răspuns:

Depinde...totul variaza in functie de cat de puternice erau sentimentele intre voi 2:->Insa indiferent de situatie e bine sa ramaneti prieteni sa v-a salutati atunci cand va intalniti(macar de dragul clipelor frumoase petrecute impreuna)Increderea in tine insasi nu trebuie sa o pierzi nicioadata... Odata cu disparitia increderii devii deprimata pesimista te inchizi in tine si PENTRU CE?
Pentru nimic... Urmeaza ALTUL...
Pupiki

| Andreutza96 a răspuns:

Sincer.am plans 2 zile. a fost primul baiat la care am tinut si m`a lasat fara nici o explicatie(ne intelegeam perfect.ba chiar mi-a zis ca el are "relatia perfecta")...acum mi-am revenit si asta pentru ca am prieteni care nu au incetat nici o clipa sa`mi spuna "fatooo esti de o mie de ori mai buna ca el nu te merita"

Deci ...prietenii au un rol foarte important in cazul unei despartiriwinking

i-am dat 3 mesaje in 3 zile(nu sunt o persoana stresanta chiar daca il iubesc) daca m`ar fi iubit cum imi spunea mi-ar fi raspuns macar la un mesajwinking...mai mult de 3 mesaje nu merita straight face

Increderea in mine mi-am pierdut`o pentru 2 zilewinking cu ajutorul prietenilor mei mi-am revenit mai repede decat credeam vreodata

In el... niciodatastraight face

| adryanna_3884 a răspuns:

In el clar nu. odata ce a plecat. plecat ramane. increderea in mine revine la un timp, dupa ce ma vindec. nu e singura persoana de pe pamant si o s gasesc pe cineva care o s stie s aprecieze ce nu a stiut el si o s fiu fericita. viata nu s termina cu el