| Rux_5597 a întrebat:

Cum procedati cu persoanele invidioase de langa voi?happy

24 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Sentimentul de invidie e natural. Problema e ce faci cu el. Daca stai si te frustrezi, consumandu-ti energia, e trist. O solutie este sa o transformi in admiratie si sa inveti de la persoana respectiva ceva care sa te ajute sa evoluezi. Cu persoanele invidioase din jurul meu (sunt vreo 2) ma port cum ma port cu toata lumea. Nici nu le scot ochii cu ceea ce stiu ca invidiaza, nici nu le menajez. Sunt trista ca doar de sentimentul asta sunt capabile, dar nu e problema mea happy.

cami
| cami a răspuns:

Mai, ma face sa ma simt mai puternica. Invidioase?! Inseamna ca au de ce, si am cu ce.
Decat sa treci prin viata asta stearsa si nesemnificativa. mai bine barfita si invidiata. tongue

| Psihoyounger a răspuns:

Le ignor. Pana la urma toate se plictisesc.

psihoyounger

| maryana5 a răspuns:

Le fac in ciuda devil

| JustMeFlory a răspuns:

Invidioase? Unde?

Nici nu ma uit la ele! Nu are sens sa imi bat capul cu cine nu trebuiewinking

| inna a răspuns:

Ma bucur ca au pentru ce sa ma invidieze, personal le ignorwinking

| liliana83 a răspuns:

Nu ar fi problema mea daca ma invidiaza cineva.imi face placere ca sunt invidiata. cine e invidios e si dusmanos.

| FearNoEvil a răspuns:

La fel ca pe Messenger... le dau "ignore". tongue

| arysa a răspuns:

"Numai din invidia invidia altora, iti poti da seama de propria ta valoare."

| Rux_5597 explică:

Si daca pun betze in roate tot ignorantza e solutia?happy

| danutza a răspuns:

Nu ma intereseaza...

| crisS a răspuns:

Nu ma intereseza de le. Viata e prea scurta sa ti-o irosesti cu persoane ce nu te plac happy

| RappK a răspuns:

Ignor!

| cesege a răspuns:

Invidia e o ...boala! Nu te lasa sa traiesti linistit! Ocolesc persoanele invidioase, incerc sa am cat mai putin de aface cu ele!

| MADALINAAAA a răspuns:

Hmm.la unele fac intentionat cate ceva ca sa le atac, sa le fac in ciuda, ca merita... iar pe unele le ignor.

| den a răspuns:

Sa ma invidieze in cotinuare..au de celaughing...eu le ignor..chiar nu ma intereseaza big grin

| dulcika a răspuns:

Buna.
incersc sa vorbesc cu ele iar daca nu inteleg le las sa vorbeasca singurehappy

| carlita_4462 a răspuns:

Le ignor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignoranta always.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer...ma simt mandra...pentru ca ma baga in seama.si asta inseamna ca pentru ei .eu sunt importanta... fac si mai multe fapte...gesturi.lucruri .prin care sa le arat ca nu ma intereseaza ce cred ei .si ce spun...indiferenta ...doare uneori.mai mult decat orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa nu le bagi in seama ca asta doare cel mai rau in orice situatiewinking...lumea e "mica", dar vorbeste foarte mult asa ca nu ar trebui sa ti pese mult de ele...treci peste ele ca inseamna ca ai mult mai multe decat persoanele invidioasehappy

| amoremioX a răspuns:

Le zambesc mereu senina...sa fie si mai invidiosi,,,, le ignor!

| irimescumanole_2488 a răspuns:

Le tratezi cu indiferenta si faci cum vrei tu.

| simona_3568 a răspuns:

Incerc sa le indepartez de mine, sa imi fac alt grup si sa nu apelez la "aceste persoane", pentru ca nu aduc nici un bine.Numai barfa, necaz... poate sti...scapa de ele pana cand nu iti fac rau, caci pana la urma asta vor