| catthshshshs a întrebat:

Cum poti cel mai bine sa il cunosti pe cel de langa tine? Ce metode se pot aplica? Voi cum procedati?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

In primul rand incepi sa il cunosti cu adevarat abia cand va mutati impreuna.
Apoi conteaza sa faceti lucruri impreuna.
Sa vorbiti despre ce visati voi, proiectele voastre.
Sa vorbiti despre voi, despre cum vedeti relatia, daca preferati sa traiti clipa sau va ganditi la copii si batraneti impreuna.
Ideea e sa fiti autentici in primul rand. Sa nu va ascundeti.
Daca vrei sa cunosti partenerul cu adevarat nu il critica. Pentru ca apoi se va ascunde. Sugereaza-i metode mai potrivite dar nu il critica si nu incerca sa il schimbi.
Ajuta-l sa se schimbe daca vezi ca ar vrea, dar nu hotara tu cand, in cat timp.

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Cred ca e nevoie de multi ani,de mult timp petrecut impreuna ca sa citesti o persoana, fiindca trebuie sa ii vezi comportamentul in diferite situatii, si la veselie, dar si in momentele mai dificile, cand stresul poate declansa anumite comportamente etc.Bafta! happy

evenso
| evenso a răspuns:

Comunicarea sincera si deschiderea catre cealalta persoana este cheia pentru a cunoaste cat mai bine.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Daca iL iubeste pe Dumnezeu il cunosc PERFECT.

| daassh a răspuns:

Comunicarea, este principala metoda.Succes!