| alex06102009 a întrebat:

Vreau sa divortez am un copilas de 11 luni si m am saturat de tot ce mi a facut sotul pana acum.Adica certuri si discutii m a inselat i am acordat destule sanse sa se indrepte dar in zadar.Si in plus are un joc pe calculator ca ar sta zi si noapte daca s ar putea.Nu ma ajuta cu nimic nu prea sta cu copilul sa vad si eu ca este fericit ca si a intemeiat o famili si sincer cred ca am ajuns la capatul puterilor.Mama lui s a bagat la inceput intre noi si nu i convine niciodata nimic din ceea ce fac. El s a schimbat foarte mult dupa ce ne am casatorit adica in rau. Nu putem comunica pentru ca este tot timpul ocupat cu jocul lui. Dar parca ma tine ceva langa el. Ce sa fac sa divortez sau nu? Este bine daca vreau sa divortez?

Răspuns Câştigător
| Tera a răspuns:

Mai intai ar trebui sa vorbesti cu el si sai spui ce vrei sa faci daca din discutia pe care o aveti nu da semne ca vrea sa mai stai cu el ar treui sa divortezi, dar tine minte trebuie sa fi complet hotarata ca mai tarzui sa nu crezi ca ai facut o greseala, eu te pot sfatui, dar decizia e numai a ta si in plus gandeste-te si la copil si la ce va simti el cand va fi mai mare.

3 răspunsuri:
| laurahl_7225 a răspuns:

Ce mai spui de sotul meu care nu are servici, refuza sa imi dea bani si de un pampers, cheltuie banii prosteste, si el se joaca la calculator tot timpul. o sa divortez, asta iti recomand si tie.

| ButterflyEffect a răspuns:

Parerea mea este ca oricat ai vrea sa discuti cu el nu te va baga in seama.Copilul e inca mic si acum poti sa hotarasti ce vrei sa faci cu viata ta si a bebelusului. Orice ai decide gandeste-te de doua ori.Cum a spus si Tera decizia este doar a ta.

| Queenbee a răspuns:

Ce trebuie sa fie pe capusoru' tau happy De ce barbatii sunt atat de nenorociti? (unii, doar generalizez specia ) Nu merita nimic, pentru ce a facut nici o sansa, esti prea buna pentru el, asta e, viata merge inainte chiar daca o sa fie mai greu dar gandeste-te ca odata ce a facut o data o sa mai faca si a2-a oara si a3-a oara, eca un drog pentru unii barbati femeile sunt un viciu de care nu pot scapa nici daca au un copil acasa, o nevasta care il primeste acasa in caldura cu mancarea calda pe masa NU STIE SA TE APRECIEZE APRECIEAZA-TE SINGURA, sa-ti traiasca copliasul si tu. sa fi fericita, te pup