| katlynn13m a întrebat:

Vreau sa fac un curs de manichiura, insa iubitul nu-mi permite. Ce sa fac ca sa -mi dea voie si sa-l fac sa inteleaga ca este bine ca am interes dar nu stau degeaba. Dau funda :*

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Recomand sa-l storci la buzunare, dupa aia daca se plange zici acolo ca, nu imi fac un viitor ma intretii si vei vedea cum te va lasa

| Adry05 a răspuns:

Dar care e problema lui pana la urma? N-are niciun drept sa-ti zica tie ce sa faci si ce sa nu. Cu ce drept isi exercita aceasta autoritate nefondata? Du-te si fa-ti cursul, nu trebuie sa-i dai lui explicatii cum si de ce. Si cu ocazia asta ar trebui sa te gandesti si asupra relatiei, ar trebui sa fii cu un om care te sustine atata timp cat iti doresti un lucru care nu-ti face rau.

| Violleta2022 a răspuns:

Iubitul este stapanul tau? Cum sa nu-ti dea voie?
Daca esti majora, mergi al un centru unde se fac cursuri si te poti inscrie, ca nu te tine nimeni legata de maini si picioare sa nu poti pleca unde vrei.
Iubitul ala de care spui tu, nu are nici un drept asupra ta, deci, ai voie sa faci ce vrei, cu cine vrei si cand vrei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i zici ca asta ti-ai dori sa faci in viitor.
Si sa il intrebi care sunt adevaratele motive pentru care nu iti permite

| Deliiiia a răspuns:

Bună, a face cursul este alegerea ta. Îi spui frumos ca o faci pentru tine si el ar trebui sa-ti respecte decizia. Mereu sa te pui pe tine pe primul loc, afirmatia ta ridica semne de intrebare la adresa relatiei voastre. Din cate se pare, el te domina, si asta nu e normal.

| bobbyG a răspuns:

Ar trebui sa te sustina. Spune-i clar ca vrei sa faci acel curs. Iar daca interzice ii spui ca doar i-ai spus ca-l faci si ca nu l-ai intrebat daca te lasa sau nu. Ai grija ca te cam domina si asta o sa te afecteze in viitor