| serenity a întrebat:

Vreau sa imi explice si mie cineva de ce il visez de vreo 4 ani de zile pe fostul meu prieten adica cam de cand m-am despartit de el il visez foarte des, cate o data sunt atat de puternice visele incat parca vorbesc cu el in realitate atat de puternice sunt visele incat uneori imi vine sa cred ca este chiar realitate.nu vreau sa par nebuna dar ma trezesc dimineata cu un sentiment atat de ciudat de parca chiar m-as fi intalnit cu el in vis de fapt ca sa ma intelegeti mai bine aceste vise parca ar fi realitate nu un simplu vis.Nu prea stiu exact cum sa ma exprim ca sa intelegeti ce sentiment am de fiecare data cand ma trezesc din vis, dar este ceva foarte ciudat.Si mentionez sa va spun ca eu nu mai am nici o legatura cu el nici macar nu am mai vorbit de 4 ani de zile ba chair sunt cu altcineva cu actualul meu prieten cu care am nunta peste 3 luni.Inca un lucru ciudat este ca noi am pus data nuntii acum un an de zile si de atunci in zice in plus fostul meu prieten in vis ca eu nu ma pot marita si nu ma voi marita cu nimeni pentru ca ma voi intoarce in trecut adica la el pentru ca destinu meu este sa ma intorc in trecut si soarta mea e el si toate lucrurile astea ma sperie si nu am spus la nimeni pentru ca mi-a fost frica, mi-e frica de acela cuvinte si mi-e frica sa nu se adevereasca sau poate sunt doar simple vise nu stiu nici eu ce sa mai cred.Noi am stat 3 ani de zile impreuna si adevarul este ca am avut o relatie mai deosebita ma refer ca intre noi au fost tot timpul mai multe lucruri ciudate parca eram ca 2 gemeni care simteau tot ce li se intampla fara sa fim unul langa altul, adica daca i se intampla ceva rau sau se simtea rau eu imediat simteam si invers.Chiar si acum uneori am momente cand simt din senin ca se gandeste la mine si ca sufera si ca ma cheama prin gand si tot felul de faze care ma speria este ca un fel de telepatie, uneori cand se intampla toate lucrurile astea parca ma fac sa trezesc in mine ceva ce a murit demult, sentimente pe care le-am ingropat de mult.Lucrurile acestea le mai stie cineva, prietena mea cea mai buna care a fost mai tot timpul langa mine si care a ramas si ea uimita si a zis ca noi nu am fost normali si suntem normali, Nu vreau sa par nebuna dar nu mai stiu ce sa mai cred chiar azi noapte am avut ultimul vis. Ma scuzati ca v-am scris atat dar nu aveam cum sa va explic mai pe scurt ca sa ma inteleaga cat de cat cineva si sa ma ajute.Va rog frumos da-ti-mi si mie un sfat?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu cred ca visele ti le faci singur... Ca subconstientul tau contribuie la ele... Si ca undeva acolo in subconstientul tau vrei (sau stii) sa fii cu fostul... Pentru ca a fost ceva special ce probabil nu vei mai gasi... Alta explicatie nu gasesc...

30 răspunsuri:
| Ichigo1998 a răspuns:

Se spune ca daca visezi pe cineva,acela s-a gindit mult la tine,si nu poate renunta la tine ( cazul taw,ca tzia fost iubit),daca nu vreisa-l mai visezi, as zice sa te intilnesticu el, si sa vorbitzi, asta e propunerea mea thinking, tuh decizi happy