| Sufletel92 a întrebat:

Visele devin realitate? Visez foarte des un loc care cred ca nici nu exista. Ce mi se poate intampla in realitate? Visez in fiecare noapte, dar nu cosmaruri, vise >normalehappy

Răspuns Câştigător
| Filip23 a răspuns:

Poate o fiinta pe care nu o percepi vrea sa iti transmita ceva.
Acelasi loc...
Poate nu acel loc este important, ci faptul de a te gandi care locuri ar putea fi importante pentru viata ta.
Locuri care ar putea sa iti schimbe viata in bine.
Sau vreun loc pe care trebuie sa il eviti.
In cazul meu au fost carti si nu locuri.

10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Visele sunt fenomene care apar involuntar in timp ce te odihnesti. Visurile sunt idealuri, tinte, ambitii.
Nu cred ca, visele, ar putea devenii realitate. In schimb, visurile, da. Si asta, prin multa veleitate, munca, perseverenta si confienta in sine. Nu ti se intampla nimic daca iti lipsesc sau nu visele, ti se intampla ceva dezagreabil, daca nu posezi visuri.

| Maximus a răspuns:

Visele nu pot deveni realitate, insa dorintele da! Insa e foarte frumos sa visezi la ceva, dar daca acel vis nu il transformi intr-o dorinta, sa vrei cu ardoare sa se indeplineasca el va ramane la stadiul de "vis" si doar atat! Cat despre visele din timpul noptii iti spun ceva interesant: Un vis nu tine mai mult de 2-3 secunde pe timpul noptii dar creierul il percepe ca fiind de o durata mult mai mare! De obicei visele din timpul noptii sunt retrairi ale momentelor petrecute de o persona cu cel putin o zi inainte dar schimbate din punct de vedere posteriori!

| costi a răspuns:

Poti sa ne zici si ce anume visezi? pare foarte interesant, serios

| costi a răspuns:

Adica cu amanunte

| misa_5651 a răspuns:

E o mare diferenta intre vise si premonitii. Visele (episoadele pe care "vezi" atunci cand dormi; in general foarte detaliate si exacte) sunt cum a zis si Androgin fenomene care apar involuntar si reprezinta de obicei temerile sau dorintele tale precum si anumite lucruri care te obsedeaza ( ex.: un test la matematica, o excursie etc.). Anumite vise, mai ciudate, au elemente care inseamna ceva. Ele nu PREVESTESC ci doar explica o stare actuala, o situatie in care esti. Mintea umana tinde sa elaboreze situatiile prin care treci prin simbolistica. Acum, revenind la ce ziceam initial, exista si premonitii care intr-adevar vestesc anumite evenimente, iti arata anumite locuri. Premonitiile le au in general persoanele care au o minte deschisa si mai ales lucrata. Persoanele care intercepteaza energii ( nu fantome sau alte povesti e groaza) si care mediteaza mult. Cineva care este stresat tot timpul, cineva care este concentrat pe un anumit lucru este foarte putin probabil sa aiba o premonitie. De asemenea si daca esti la inceput in arata divinatiei sau daca nu ai niciun antrenament nu prea sunt sanse sa ai o premonitie decat daca intr-adevar sufletul tau si mintea ta au o incarcatura "magica" ridicata. Sper ca te-am ajutat. Daca te intereseaza exista o groaza de siteuri care te invata sa iti folosesti energia si poate sa iti descoperi forta interioara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut 2 vise care s-au ademenit...Am visat ceva legat de persoana draga! Ce pot face pentru a visa o solutie sau cum pot preveni! Nu stiu daca este adevarat dar era cea mai draga persoana a mea! Si nu as vrea sa o pierdcrying(((((((Si mereu am vise care se intampla in natura sau prin cartier! inseamna ceva?

| Sufletel92 explică:

Pai am mai multe vise diferite, dar in acelasi loc.

| Sufletel92 explică:

Nu e nimic interesant. E ca si cum ceva s-ar intampla in realitate, in viata de zi cu zi.

| kotik_2056 a răspuns:

Da cred ca visele devin realitate deoarece cand dorm visez cate ceva si nu tin minte ce anume... dar cateva zile mai tirziu am dejavu.adika am visat ce o sa mi se intimple...este corect.Cand dormi inconstientul tau (adica partea de creier a omului care nu o foloseste)te ghideaza iti arata viitorul prin vise si chiar trecutul credeti-ma mi s-a intamplat.

| Oana_1569 a răspuns:

Inseamna ca tu ai ceva bun in tine si nu cred ca vei visa ceva rau