| wave a întrebat:

Vreau sa imi recuperez increderea in sotul meu

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Se recladeste in timp cu rabdare, cu sinceritate, cu sentimente curate!

| Lora a răspuns:

Si ce e greu in asta? Dovedestei-o!

| Nicoleta a răspuns:

Asta nu depinde numai de tine.Depinde de el.

| Sconcsiş a răspuns:

Bine, ai voie. Hai, repede!

| frumusica80 a răspuns:

Chiar daca incercati sa petreceti cat mai mult timp impreuna pentru a va reface relatia, viata voastra isi urmeaza cursul firesc. Te simti inca nesigur si de aceea iti contactezi partenerul mai mult decat de obicei.

Faptul ca nu iti raspunde intotdeauna, din motive intemeiate, o sedinta, o reuniune etc., nu trebuie sa te puna pe ganduri sau sa iti dea de banuit. Cu cat vei deveni mai posesiv, cu atat relatia voastra se va deteriora.

Chiar daca, la intrebarea "ce face acum?", iti vin in minte cele mai negre raspunsuri, incearca sa vezi si reversul medaliei si sa iti dai raspunsuri logice. Tensiunea si nesiguranta te vor impiedica sa iti reconstruiesti relatia. Daca simti ca nu reusesti sa ai incredere in cel de langa tine sau daca iti este greu sa accepti aceasta situatie, marturiseste-i partenerului tau tot ceea ce simti. Nu tine pentru tine aceste stari, pentru ca nimeni nu iti poate citi gandurile. Lasa-l sa iti aline suferinta si incercati sa gasiti impreuna o cale de a trece peste cele intamplate.

| loud! a răspuns:

Recupereaz-o! vorbeste cu el pune-l la incercare si cvei vedea daca merita

| Vlad9371 a răspuns:

Poi si recupereazo cine nu te lasa?

| Alexandra09637 a răspuns:

Daca simti nevoia sa impartasesti problemele tale unui specialist, ma poti contacta pe adresa de e-mail psiho.brancusi@yahoo.com, pentru a stabili detaliile unei eventuale discutii. Alexandra Patrascu, psiholog clinician, policlinica Brancusi