| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma angajez dar nu stiu ca ce deorece nu am mai lucrat niciodata. dati-mi idei. va rog. am 19 ani si vreau sa imi castig proprii bani fara sa mai apelez la parinti.

Răspuns Câştigător
| Snow a răspuns:

Pai presupun ca ai terminat liceul si esti in primul an de facultate?
depinde de profilul pe care ti l-ai ales ai putea sa cauti la diferite firme pentru niste posturi libere.Salariul nu va fi prea mare insa poti incerca!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai primit raspunsuri mai alina, lumea a raspuns aici daca ai 8 clase poti sa lasi CV in toate magazinele din oras si in hipermarketuri oriunde.

| alina_3921 a răspuns:

Nimeni nu imi da un raspuns?

| alina_3921 a răspuns:

Sunt din navodari, constanta

| alina_3921 a răspuns:

Da,am diploma de bac + calificare ca tehnician in turism! insa pe criza asta nu prea mai merg cu agentiile, ba mai mult am mai incercat la diferite agentii. zilele trecute mi-am luat din nou inima in dinti si am mers la un magazin alimentar unde am vazut ca au nevoie de o vanzatoare. insa mi-au spus ca am nevoie de un curs de vanzatoare.

| alina_3921 a răspuns:

Iceman cand am postat nu imi aparuse intrebarile! am trecut de generala, sunt in primul an de facultate, insa iti multumesc si apreciez ca ti-ai dat interesul si ai postat.zi placuta sa ai.

| alina_3921 a răspuns:

Pe criza asta nu cred ca as face mofturi mai ales ca nu am mai lucrat niciodata, asa ca de maine am sa-mi depun cat mai multe ceva-uri si increderea in mine va creste considerabilhappy multumesc tuturor.

| lulu_8735 a răspuns:

Ospatar-incearca sa gasesti o firma mare de bucatari si sa te angajezi la ei( in jur de 900 lei se castiga din prima luna) De unde esti?

| Eileithy a răspuns:

Avand in vedere ca ai 19 ani, deduc ca, singura diploma obtinuta e cea de bacalaureat.In domeniul vanzarilor se mai poate trece cu vederea faptul ca nu ai experienta si nu se cer studii superioare. Succes!

| CristianM a răspuns:

Pe timp de vara se fac angajari ca ospatar/barman pe plaja la mare, poti incerca acolo.Pentru ceva de timp mai lung si nu ai studii superioare te poti angaja si la o casa de pariuri (sport) prin oras.

| LoLSykes a răspuns:

Poti sa te aangajezi ca vanzatoare la magazin.NU e e chiar rau.Succes!