| bleakk a întrebat:

Vreau sa ma cunosc mai bine si nu stiu cum. Exista teste pentru asa ceva.Intreb asta din cauza faptului urmator care ma macina.Sunt o persoana vesela, deschisa in majoritatea timpului insa am si momente cand sunt monoton si poate frustrat.Sunt oarecum o persoana glumeata care ii place sa aiba timp liber insa PARADOXAL prefer persoanele care sunt mai linistite si care POATE NU sunt ca mine.Este destul de ciudat si acum constientizez acel lucru.Nu ca as avea ceva cu cei care sunt ca mine, dar totusi respect mai mult persoanele opuse. Poate influenta de grup cateodata ma trage in jos si ma face sa iau in deradere acele persoane insa eu le apreciez.Este ceva GENERAL sau depinde de la persoana? Adica sunt in general persoanele mai lnistite apreciate/placute sau?

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Si eu la fel sunt. Acum ca tot ai mentionat imi dau seama ca multe persoane pe care le cunosc sunt asa. E vorba de ce te atrage pe tine. Si in general ce te atrage asta iti doresti. In subcontientul tau ai vrea sa fi o persoana linistita. Cel putin asta am aflat eu cand faceam psihologie in scoala. Ne tot zicea profesoara ca tindem spre ce ne-am dori sa fim. Bineinteles nu o facem in mod constient. De aceea si persoanele linistite cauta persoane agitate.
E ca la par. Daca il ai asa il vrei altfel si daca il ai altfel il vrei asa.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un om linistit e apreciat de persoane mai in varsta sau cu familie nu de petrecareti si copii mici. Eu ma inteleg bine cu oameni care au peste 27 de ani nu pusti de 22 de ani sau copchile de 25 de ani care nu au habar de viata.

| neutrino a răspuns:

Nu este o regula. Imi plac mai mult persoanele mai linistite, dar nu-mi plac cele mototoale.

| Doub a răspuns:

Eu nici macar nu stiu cum suntlaughingIn mine se "zbat" doua personalitati:cand sunt inchisa, introvertita, foarte pesimista, linistita si cand "izbugnesc" intr-o fericire ciudata, fara sens.