| monara a întrebat:

Vreau sa stiu pentru ce documente este necesara ridicarea sau depunerea personal.
Adica unde este nevoie sa fii in persoana si ce documente se por revolva prin procura.
Am nevoie sa stiu deoarece vreau sa merg in Romania dar am nevoie de un motiv foarte intemeiat ca sa nu existe suspectari.
VA MULTUMESC

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Personal trebuie sa te prezinti la depunerea documentelor pentru actele de identitate(carte de identitate ori pasaport), pentru obtinerea unor adeverinte medicale(pentru care este necesar sa faci analize si sa te vada doctorul care semneaza), pentru depunerea actelor pentru somaj, pentru certificatul prenuptial, pentru oficierea casatoriei etc. Numai bine!

mira
| mira a răspuns:

Unde locuiesti? De ce nu te adresezi direct unui consulat?

| monara explică:

Intrebam pentru ca am nevoie de un motiv intemeiat si justificabil de a veni in Romania in persoana si fara sa trebuiasca sa ma folosesc de procuri.
In concluzie vreau sa ajung acasa dar trebuie sa ma justific de ce a trebuit sa merg eu si nu am optat pentru o procura.
Poate imi dati si alte idei unde e nevoie de persoana fizica in cauza si nu o procura.
VA MULTUMESC