| Harag_Anamaria_2003 a întrebat:

Vreau sfaturi de relatii, va rog.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul e o fiinta poligama asa ca nu visa cu ochii deschisi la iubire pe viata, ai grija in cine crezi, sa nu crezi ca o sa scimbi un badboy intr-un baiat cuminte, vezi ce prieteni ai in lista prieteniei poate acolo e un baiat ok, toate duc la dezamagire sa stii asta, baieti buni va plictisesc iar badboys va atrag si va inseala ca omul asa s-a adaptat el, ce sfat sa dau atractia e involuntara asa ca nu are rost sfaturile si asa cand iubim nu gandim rational

| Violleta2022 a răspuns:

Explica-ne, ce anume doresti sa aflii!

| Nemessys a răspuns:

1. Ai grija cu cine o incepi
2. Compara persoana lui cu a ta si vezi cat de bine se potrivesc. Trebuie sa aveti multe lucruri in comun.
3. Sa va cunoasteti macar de 2-3 luni.
4. Trebuie neaparat sa simti ceva pentru el.
5. Incearca sa o tii cat mai mult. Nu o incepe daca vrei sa o si termini.
6. Ai grija ca baiatul sa nu te doreasca doar pentru fumusete si forme sau alte,, prostii".
7. Iti sugerez unul mai destept (multa bafta la partea asta laughing))))) )
Iti poti da seama dupa ce vorbeste si mai ales dupa modul lui de exprimare. Fi atenta si la limbajul corporal happy
SI ACUMA CUM O POTI INTRETINE.
1. Vorbiti mereu, comunicati, cu cat mai multa comunicare cu atat mai bine. Daca Apare o problema, discutati-o. Nu va incapatanati si spuneti,, bine, gata. -_- ", pentru ca nu o sa rezolvati nimic :/ Mai rau faceti.
2. Sinceritate, incredere
3. Sa spuneti ce nu va place unul la altul (dar sa nu necesite schimbari majore. Adica poate el face ceva ce tie nu iti place. Deci mai bine ii zici ca te deranjeaza aia si sa nu mai faca happy )
Cam atat... Mai ai intrebari?

| WaterDrop a răspuns:

Sfatul 1: Nu intra intr-o relatie daca nu te astepti sa se si termine.
Sfatul 2: idem 1
Sfatul 3: idem 2
Sfatul 4: Nu intra intr-o relatie daca ceri sfaturi despre relatii la modul general.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce

| DariaIoana2k17 a răspuns:

1.Fii sincera
2.Coumnicati pentru ca este foarte important. Daca comunicarea se duce si isi face aparitia tacerea e clar ca deja nu mai merg lucrurile...Bine dar acum nici sa fii stresanta cu mesajele
3.Acorda-i atentie celui de langa tine
4.Incearca sa intelegi persoana de langa tine
5.Cum ziceam si mai sus:Nu stresa persoana de langa tine, dandu-i mesaje din ora in ora
6.Respectul intr-o relatie este de asemenea foarte important