| RamonR a întrebat:

Daca doi colegi de clasa se plac, dar le e frica sa recunoasca, pentru ca niciunul nu a mai avut relatii, cum ar putea sa se apropie? Cam in situatia asta sunt si eu, deci vreau niste sfaturi, dar nu de genul : spune-i direct, pentru ca vreau sa ma apropii mai mult de ea, iar apoi sa-i spun big grin. Funda!

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cat de departe stati unul de altul? Poti sa te abati de la drumul catre casa, o conduci, eventual cale de vreo doua-trei blocuri, apoi sa te intorci la drumul tau?

| Alexandru0007 a răspuns:

Stai mai mult pe langa ea, spune-i ca nu ai inteles ceva la scoala, intreab-o ce muzica asculta, ce filme ii plac etc

| mady13 a răspuns:

Gaseste subiecte comune cu fata in cauza, faceti lucruri care ii plac ei. Fa-o sa simta ca e importanta pentru tine happy. ( de curiozitate, cati ani ai? )

| neutrino a răspuns:

Ori ramai cu frica, ori te hatarasti sa faci saltul de la a fi copil la acela de a fi adolescent.

| Public22 a răspuns:

Pai deja stii ce sa faci, petreci cat mai mult timp impreuna cu ea. cere-i temele laughing. si cand prinzi momentul pac, îi zici ce simti. Daca si ea te place, e perfect. Succes.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Ataseaza-te de ea si apoi fa tu primul pas. happy Eu zic sa te grabesti pana nu va cadea in bratele altui tip.

| TequilaG a răspuns:

Incepe o conversatie cu ea, si incet, incet ii vei spune ca o placi. Succes!

| marishaa a răspuns:

Pai pentru inceput poti sa te asezi cu ea in bunca, sa ii oferi atentie, sa fii amabil sa deveniti prieteni etc.