| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

Vreau si eu ganduri despre viata, dar gandite de voi, nu de pe google, ca le stiu.Va rog:*

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Scopul vietii este dezvoltarea personala!

"Plangand tu te-ai nascut
pe-aceasta lume
Iar cei ce te-asteptau
te asteptau razand...
Traieste-ti viata astfel,
atunci cand te vei stinge
Razand sa-i parasesti
pe cei ce te vor plange!"
(nu stiu cine a scris aceste versuri, dar mi se par geniale)
Cineva spunea ca suntem muritori..., ei bine, altcineva a spus ca prin ceea ce lasam BUN in urma noastra, ramanem "nemuritori"!
In viata, trebuie sa ne urmam spre indeplinire visele, obiectivele, daca putem sa intindem si cate o mana de ajutor cui are nevoie...si in general sa mergem pe drumul nostru, alaturi ce cei dragi si asemenea noua!
Sa lasam cainii, sa latre :---> "cainii latra, ursul trece!"
Sa-i ignoram pe cei care ne pun bete in roate, din invidie, neputinta, necunoastere...
Fa-ti viata asa cum vrei, asa cum iti place, dar cu responsabilitate pentru actele tale!

5 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Viata-i o comoara si poti s-o investesti, te poti considera bogat daca traiesti.viata e o arta asa ca evident ca sa stii sa traiesti ai nevoie de talentwinking

| bunica a răspuns:

Viata e pacat, iubire, umilire, ura si totusi eu cred ca nu-i nimic.ne inaltam, cadem si pana la urma iarasi ne inaltam la ceruri sa ne-ntalnim cu toti din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca nu poti face bine cuiva, lasa-l in pace, nu-i face nici rau". Acest gand mi-l repet si il spun celor care vor sa ma asculte pentru ca eu cred ca ajuta in orice imprejurare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Plangand tu te-ai nascut pe-acest pamant
Si cei ce te iubeau te asteptau razand.
Traieste astfel ca atunci cand tei vei stinge,
Sa-i parasesti razand pe cei ce te vor plange"
(Octavian Paler-"Un om norocos")

| cata_3864 a răspuns:

Ganduri de viata...hmmm nu prea se oboseste nimeni parerea meahappy da sunt sigur ca intr-o buna zi te vei gandi si vei sti ce sau cum sa faci in viata raspunsul il ai dar trebuie sa-l cauti in tinehappy.