| Lolkkk a întrebat:

Vreau și eu un sfat:la liceu nu mai sunt la mate info, m-am mutat la stiinte ale naturii dar la mate nu mă descurc și pe mama și tata nu prea îi mai interesează pe mine pentru că aproape în fiecare zi vine sora mea pe la noi cu copilul și cu nepoata mea și bărbatul ei, eu sincer nu înțeleg nu sunt important pentru familia asta?
Lui mama când i-am zis de meditații a zis da eu vă întrețin pe tine și pe tactu că numai ea lucrează în casă și nu avem bani zicea.
Eu sincer uneori nu prea as mai vrea sa ma duc la liceu chiar dacă sunt la stiinte ale naturii.
Mă ajută cu ceva că mă duc și rămân corigent la mate?
Vreau niște sfaturi doar.
Idei?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~Mă ajută cu ceva că mă duc și rămân corigent la mate?
Vreau niște sfaturi doar Idei?~

Lolkkk mamă (de ce de 3 x k?) sfatul sau ideea e simplă: pune mânuța pe carte și o papi (citește: fă exerciții la mate până ți se urăște)

| dullcat a răspuns:

Buna.Tu si inca 97867564543 de elevi aveti aceeasi problema.laughing Stai calm, eu sunt sigura ca nu e chiar asa greu sa iei 5 cat sa treci.Ia in considerare sa rogi un coleg care te va ajuta la teme sau cateva ore de meditatii? Sau vezi ce gasesti pe Youtube, sunt multe canale cu profesori care explica orice, si poate ai noroc sa gasesti explicatii pe care sa le intelegi, fata de situatia de la clasa.

| dullcat a răspuns:

Uite, gasesti destule materiale daca vei cauta dupa cuvinte cheie direct pe canal sau in search bar pe Youtube:

https://www.youtube.com/@MathAcademyRo/search

https://www.youtube.com/@PauzadeMate

https://www.youtube.com/@Matematicadeacasa

https://www.youtube.com/results?search_query=matematica+stiinte+ale+naturii (aici gasesti mai mult variante pentru bac, dar poate nu strica sa arunci un ochi, chiar daca mai este pana acolo).

Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce tatăl tău nu lucrează?

| LisaJulie a răspuns:

Cred ca te-ai mutat la stiinte ale naturii crezand ca este mai usor la mate nu? Incearca la filologie sau stiinte sociale.