| anonim_4396 a întrebat:

Ziua frumoasa sa aveti cu toti! Rog sa imi raspunda doar fetele, este o intrebare pentru fete. Rog seriozitate si sinceritate. Cu privire la partener, prieten (relatie dintre fata-baiat) 1. Pentru voi ce conteaza? Frumusetea interioara sau exterioara? De ce? 2. Este o mega problema daca iubitul, viitorul prieten este mai scund decat voi cu cativa cm? De exemplu daca ea are 1.60 si el 1.58. De ce? 3. Daca baiatul respectiv are ceva defecte (exemplu este mai scund, are probleme de sanatate), nu este perfect, conteaza pentru voi? De ce? 4. Cum vedeti voi o relatie perfecta? Exista perfectiunea pentru voi? De ce? 5. Sunteti de acord cu zicalele,, Ceea ce e urat, cu urat e sortit sa mearga si ceea ce e frumos, cu frumos va merge pentru totdeauna ",, Legea firii si a iubirii nu va realiza ca frumosul sa mearga mana in mana cu uratul spre o relatie "' De ce? 6. Persoanele cu defecte sunt sortite esecului, ghinionului si izolarii, sunt neatinse? De ce? 7. Credeti ca vreo fata se va uita vreodata la cineva cu defecte? Sau perfectiunea este baza? De ce? Multumesc si sa aveti o zi buna!

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

1.Sincera sa fiu pentru mine nu conteaza frumusestea omului de langa mine.Degeaba ar fi frumos daca nu stie sa se comporte cu mine, si sa tina la mine.Importanta este inima omului, nu frumusetea.Frumusetea se duce cu timpul, dar inima ramane mereu.
2.Nu m-ar deranja daca ar fi mai scund ca mine.Nu vad problema, atat timp cat as tine la el nu m-ar deranja.
3.Cand tii la o persoana si o iubesti o acepti atat cu defecte si pentru tine aceea persoana ti se pare perfecta.
4.O relatie perfecta pentru mine inseamna iubire,sinceritate, romantism, intelegere, respect recirproc.Dar cum stim ca nimeni nu este perfect, important este sa respecte cateva din criteriile spuse mai sus.
5.Nu sunt de acord cu aceste zicale.Sunt doar niste simple vorbe, noi atunci cand ne indragostim de cineva nu ne gandim la aceste vorbe, alegem cu inima si speram ca totul sa fie bine.Nimeni nu poate alege persoana de care se indragosteste, fie ea urata s-au nu.
6.Persoanele acelea inca nu au gasit persoana potrivita pentru ele.Fiecare din noi avem o jumatete pusa deoparte, care va aparea la momentul potrivit.Bineteles ca si acele persoane isi vor gasi intr-o zi alesul si vor fi fericiti.Totul este sa ai rabdare.
7.Nu neaparat perfectiunea este baza.Cum am spus si mai sus, ca nimeni nu este perfect.Fiecare avem partile noastre mai putin neplacute, fiecare facem greseli si tot asa. Dupa parerea mea, se poate ca o fata sa se uite la cineva cu defecte daca intr-adevar tine la aceea persoana.Cand iubim numai conteaza nimic pentru noi, aceea persoana oricat de multe defecte ar avea, pentru noi va fi perfecta.
O zi buna si tie happy

| anonim_4396 explică (pentru mihaelaa18):

Multumesc de raspuns. Un raspuns mai bun decat acesta, nu am gasit. O zi frumoasa sa aiwinking. M-am mai lamurit dupa aceste raspunsuri.

| mihaelaa18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce kiss
Si tu o zi frumoasa la fel sa ai si ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor :*

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca o fata (colega, viitoare posibila prietena) da pe facebook Like la pozele unui baiat, fie el perfect sau nu, credeti ca inseamna ca ei ii place? Adica pentru ea este dragut?

| DeeaBlahBlahBlah a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai, ori ii place de acel baiat ori vrea sa-i dai si tu like la poze laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, poate ii place doar ca un simplu coleg sau cine stie mai mult de atat.Are dreptate "AcadeleNegre'.

| MuzicaBooM a răspuns:

Salut! Langa tine nu trebuie neaparat sa ai lângă tine un băiat frumos la suflet, nu neaparat sa aibă neaparat un aspect facial fantastic.Este suficient sa fie bun la suflet si destept, ca va fi băiatul ideal.
Nu trebuie sa il ai aproape pe prostul scolii, frumos dar fără bunatate in el si creier.
Alege ce simte inima ta.

| MeGustaTeGusta a răspuns:

Perfectiunea este plictisitoare.

| Unicornverde a răspuns:

1. La mine conteaza ambele. 2. Dece? Doar ca conteaza. De exemplu daca e rau pe dinauntru si frumos pe dinafara? Nu deloc. Eu sunt mai scunda si el este mai inalt. Si ce? People always talking! 3. Perfectiunea nuuuu exista big grinD 4. Una stabila si multaaaa dragosteee big grin