| ady_8587 a întrebat:

Care e diferenta intre unix windows si mac?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| iInfinityDarkness a răspuns:

Pai,unix este creat de un grup de programatori de la AT&T Bell Labs, sistemul este de tip open source, adica gratuit care nu iti trebuie licenta.
Unix family este o familie foarte mare De OS-uri care a plecat in special de la debian si red hat.Linux are foarte putini virusi.
Max os este un os produs de cei de la Apple, a fost lansat in 1984 pe primele calculatoare machintos, fiind primul os cu succes comercial
Exista 2 categorii:
1.Mac os classic
2.Noul mac os X.
Toate bune.