| havirneanu a întrebat:

Cine stie vreun software ce sa imi permita broadcasting-ul unui server de radio care sa permita preluarea muzicii prin ftp? eu am Sam Broadcaster dar nu stiu ce inseamna ftp-ul de acolo!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prima oara trebuie sasi faci server de radio, http://www.listen2myradio.com/
apoi copiezi adresa si o bagi in brodcaster acolo la radio, inainte de asta trebuie sa intalezi
SHOUTcast server
SHOUTcast plug-in
bafta
http://www.youtube.com/watch?v=wemV07s0M9w

| Antyss08 a răspuns:

Încearcă cu Ridiocom

| Antyss08 a răspuns (pentru Antyss08):

Radicocom*

| havirneanu explică (pentru Antyss08):

Pai imi poti zice si cum se foloseste?
adica poate lua muzica prin ftp? In caz ca nu intelegi tu sau altcineva eu vreau sa ia muzica de pe serverul meu de ftp...