| Child a întrebat:

Cum pot sa dezinstalez SweetIM? De pe Mess am reusit, dar nu pot sa-l scot de pe Facebook! DAU FUNDA!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Browserul tau si dezinstaleaza-l de acolo!
DEZACTIVARE SweetIM DIN Mozilla Firefox - In Mozilla ->Unelte->Suplimente->Extensii->in dreptul la SweetIM da click pe ->Elimina ->da un restart la browser.

DEZACTIVARE SweetIM DIN CHROME -> Acceseaza pagina principala din Google Chrome ->click pe ''cheita'' (dreapta sus) -> Instrumente ->Extensii -> la SweetIM ->debifeaza casuta si click pe ->Eliminati -> Dezinstalati. Acum apasa Ctrl+Shift+Delete (toate 3 in acelasi timp)->bifeaza toate casutele din fereastra si apoi sterge toate datele de navigare. Da un restart la browser.

Apoi dezinstaleaza-l si de aici ->>> ELIMINARE PROGRAME
Windows 7 sau Vista:
Intra in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program'. Selectezi programul din cadrul lista, in cazul tau SweetIM si click pe 'Uninstall' (Eliminati)
Windows XP:
Intra in 'Start > Settings > Control Panel' and double click on "Add or Remove Programs". Selectezi programul din cadrul lista, in cazul tau SweetIM si click pe 'Remove' (Eliminati). Bafta!

2 răspunsuri:
| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Buna.Am si eu SweetIM in pc meu fara sa vreau.Din cate am citit, acest program iti intra fara sa vrei descarcand ceva de pe internet..stiu ca acest articol este dat de ceva vreme in urma, dar abia acum am putut sa il vad, pentru ca vreau si eu sa stiu concret cum stau lucrurile la dezinstalarea Sweet-IMului..Nu imi face probleme, doar ca vreau macar din mess sa il pot scoatehappy.Multumesc.Astept raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

Click start-controlpanel-add or remove programs-cauti SweetIM in lista aceea, dai clcik pe ea si apoi clcik pe remove.Scapi si din messenger de acel program.