| CARMENCITA a întrebat:

Cum trimit mesaj pe facebook daca pe pagina acelei persoane nu scrie "mesaj"? Trebuie ca acea persoana sa ma adauge la lista de prieteni sau chiar daca ma adauga nu-i pot trimite mesaj sau cum? Si cum faci sa nu poata nimeni sa-ti trimita mesaj? Sper ca stiti, nu doar sa-mi raspunde-ti de dragul de a raspunde.Si ca sa fiu sigura ca nu primesc raspunsuri aiurea, am peste 25 de ani(ca sa nu ziceti ca sunt vreo adolescenta disperata sa i-au legatura cu vreo vedeta). Nu e cazul. Iar persoana respectiva nu e vedeta.Raspunde-ti daca stiti si fara comentarii aiurea ca suntem pe TPU.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
1 răspuns:
| AdiSR a răspuns:

Dacă opţiunea nu-i disponibilă nu poţi trimite mesaje, doar să-l adaugi ca prieten/prietenă. Ca să nu mai primeşti mesaje de la necunoscuţi intră pe săgetuţa din dreapta sus şi dai click pe "privacy settings". Pe pagina care se deschide, în drept cu "how you connect" ai butonul edit. Dai click şi pe a 3 opţiune bifezi să fie "friends". Dacă vrei să blochezi profilul, mergi pe prima opţiune şi la fel bifeti "friends".
Sper să-ţi fie de folos