| MonaOwl a întrebat:

Hey. Cum pot sa imi promovez mai bine si mai eficient canalul de youtube? Acesta este canalul: https://www.youtube.com/channel/UCnANYn9asHj5K6zD1t3d0nQ

Poate ne puteti ajuta si cu niste sfaturi constructive. Multumesc.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
3 răspunsuri:
| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns:

Ai 2 metode:

1. Spamezi cu un mesaj despre contul tau pe YouTube, Facebook, Twitter, etc.

2. Dai bani la un YouTuber cunoscut (Iraphahell, xSlayder, MaxInfinite, etc.) sa-ti faca promovare.

| MonaOwl explică (pentru Gameplay_Cirus_1998):

Mersi de sfat, dar noi nu avem canal de gaming ca sa putem fi promovate de youtuberii respectivi.

| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns (pentru MonaOwl):

Nu conteaza, ei pot zice ca le place ce faceti voi. Puteti cere promovari si la alti YouTuberi, gen "Atentie, Cad Mere!". Poti cere promovare la orice YouTuber vrei.