| RockNGreen a întrebat:

One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned, and windows does not recognize it
Problema e la un stick Bluetooth va rog Fundite cat de multe

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| titi a răspuns:

Ce se intampla:stick-ul e alimentat cu o tensiune de 5V din mufa USB a calculatorului si are un consum mai mare decat un mouse USB sau un stick de memorie.Probeaza stick-ul pe alt pc.Daca merge si este recunoscut, ai o problema cu USB-urile de pe pc-ul tau. Uneori reinstalarea Windows-ului ajuta. Daca problema e placa de baza, singura solutie e un HUB USB dar cu alimentare de tensiune SEPARATA (are si un transformator care se baga in priza).

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Schimba portul USB! (poate nu este bun) Baga-l in locul mouse-ului sa vezi daca tot la fel face sau alt port usb!

| titi a răspuns:

Am uitat sa-ti spun:ia-ti un alt stick si, daca nu-ti mai merg porturile usb, un alt calculator.winking

| RockNGreen explică:

Am uitat sa va spun...
Deci am dat peste el si i-a sarit carcasa... Cred ca de la ea e nu?