| Luminiţamerkeligjente a întrebat:

Am o problemă când conectez cablul USB la PC: One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned, and Windows does not recognize. Ce ar trebui să fac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite o rezolvare: https://translate.googleusercontent.com/......ranslate_c
Alta metoda:
Deschide RUN (Siglă Windows + R) și scrie "devmgmt.msc" și faci clic pe OK.
Atasaza dispozitivul care nu este recunoscut.
Vei vedea un dispozitiv USB necunoscut cu semnul galben, in controlerele Universal Serial Bus din System/ Devices Manager.
Da pe el Unistall si apoi reporneste computerul avand DVD-ul cu Windows in el. Iti va cere sa reinstalezi ceva. Daca nu merge s-ar putea sa fie defect portul USB sau sau cablul. Se mai intampla asta si daca ai scos un stick USB fara sa-i dai eject. Atunci nu mai poti rezolva de cat schimband USB-ul. Baga altceva in acel port si baga cablul in altul.