| clausweet a întrebat:

Salut, instalez antivirusul nod32 in fiecare luna deoarece este valabil doar 30 de zile, a expirat, l-am dezinstalat, si acum am instalat nod32 versiune mai noua de pe site-ul official esset.ro, l-am instalat si cand a fost gata nu a mers nu stiu de ce si l-am dezinstalat. Apoi am vrut sa instalez pe cel care l-am tot instalat inainte si la inceput cand sa instalez antivirusul scrie asta: "Avertisment! Dezinstalarea altor aplicatii de securitate rezidente, cum ar fi programe antivirus sau antispyware care ar putea fi in curs de executie, este urgenta inainte de a continua instalarea, pentru a evita probleme grave." Exista riscuri daca instalez antivirusul, sau ce se poate intampla si cine a mai patit asa?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
1 răspuns:
| Ecea a răspuns:

Nu se intampla nimic, dar Nod32 este unu din cele mai slabe antivirusuri.
Eu iti recomand sa bagi avast free, este mult mai bun si nu trebuie sa il instalezi lunar.
Intra pe : www.avast.com si iti apare avast! Free Antivirus, dai click acolo la Download si o sa iti apara iar sa dai download pe varianta FREE.