| ris358 a întrebat:

Am instalat un antivirus ( avast! Free Antivirus ) pentru 30 de zile, iar perioada se sfarseste asa ca am vrut sa-l dezinstalez si sa instalez altul.Pentru aceasta am folosit un program specific (Revo Uninstaller 1.94). Din greseala am oprit dezinstalarea cu restartul computerului, iar cand am incercar sa o continui am aflat ca antivirusul nu mai este in Control Panel, desi pictograma sa este inca pe Desktop. Cum pot dezinstala sau sterge antivirusul in aceasta stare?

Răspuns Câştigător
| lAlndy a răspuns:

Downloadeaza acest program http://files.avast.com/files/eng/aswclear.exe si cu ajutorul lui poti dezinstala un antivirus... apoi intri in cotnrol panel -->add or remove programs-->si il dezinzistalezi apoi de acolo! Funda!

2 răspunsuri:
| Kinus12 a răspuns:

Trebuie sa cauti in C:/ProgramFiles/Avast.....si stergi fisierele din el... apoi din Desktop, il tragi la Cosul de reciclare, golesti cosul.
In legatura cu programul de dezinstalare, eu iti recomand altul, Program&Features...

Re:Atata tot.Cuplacere pentru ajutor!

By:Kinus12

| ris358 explică (pentru Kinus12):

Multumesc pentru raspuns, dar am incercat deja si nu ma lasa sa il sterg.