| Al000 a întrebat:

Licenta mea la antivirus expirase ( avast) si l-am dezinstalat, apoi am descarcat de pe net o versiune recomandata ( tot avast) care imi aparuse imediat ce s-a treminat dezinstalarea. L-am instalat si acum imi apare la status not registered ( 30 days remaining). Ce inseamna asta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca este varianta la care trebuie sa cumperi licenta pentru a-l inregistra. De la data descarcarii ai o perioada de 30 de zile pentru incercare.
Daca nu vrei sa-l cumperi dupa trecerea celor 30 de zile atunci il poti sterge si sa descarci varianta gratuita de avast.

| horia2012 a răspuns:

Descarca varianta gratis:
http://www.avast.com/index
fa-ti cont pe Avast, e gratis, porneste antivirusul si activeaza-l cu contul tau. Il ai gratuit 1 an de zile. De fiecare data cand instalezi Windows, il activezi to cu contul tau si il 1 an de zile.

| FemeiaPisică a răspuns:

Ai instalat varianta cu care trebuie să activezi antivirusul cu ajutorul unui cod.
Șterge antivirusul și instalează varianta trial :
http://download.cnet.com/......19223.html

| IonutGaby a răspuns:

Inseamna ca nu l-ai activat si perioada trial mai dureeaza 30 de zile.