| DestinyDD a întrebat:

A privit careva de aici filmul Lolita(1997). Ce parere aveti? Eu cred ca este o minunata poveste de dragoste in ciuda diferentei de varsta care vrea sa evidentieze dragostea pura care-o simte protagonistul pentru Lolita.

Răspuns Câştigător
| Flori a răspuns:

Nici nu stiu ce sa zic... ca mi-a placut filmul? Asta e sigur. Ca are un subiect tabu? Asta este mai mult decat sigur. Poate ca cel mai mult mi-a placut faptul ca aproape de sfarsit Humbert zice :" regret tot ceea ce am facut inainte de acel ramas bun dar nu regret nimic din ceea ce s-a intamplat dupa". Macar in al XII-lea ceas si-a dat si el seama ca ceea ce trebuie sa faca un tata este sa isi protejeze copilul. Super film, ce mai!

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Eu m-am chinuit sa citesc cartea, am citit vreo 50 de pg. si am abandonat-o, mi s-a parut o scarbosenie de romana, un pedofil care vedea in toate fetele de 12-14 ani, ca dupa aceea cica nu mai erau bune, o "lolita" si care avea fantezii cu ele (cu unu a avut si relatii intime). el avand vreo 40 parca... nu stiu cum e filmul, dar romanul e foarte scarbos