| T0T a întrebat:

A văzut cineva primul episod din Young Pope? Pare ceva de capul lui? Ce impresii v-a lăsat?

Răspuns Câştigător
| Dontsaygoodbye a răspuns:

E bun, am văzut ambele episoade azi, deși mi-ar fi plăcut să-l găsesc cu subtitrare.

| T0T explică (pentru Dontsaygoodbye):

L-ai văzut în engleză?

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru T0T):

Da, și pe la sfârșitul primului episod era o chestie care se lega oarecum de un răspuns de-al tău. Zicea un tip: " Oamenii sunt ca Dumnezeu, nu se schimbă." Mă bucur că ai pus întrebarea, chiar căutam să mă uit la ceva.

| T0T explică (pentru Dontsaygoodbye):

Eu aștept subtitrarea, mi-e mai comod așa. Oricum îmi place mult soundtrack-ul.

https://www.youtube.com/watch?v=-6ye6CERvCk

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru T0T):

Da, e genial. O să-l revăd și eu când apare subtitrarea.

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru T0T):

Wow, două fundițe de la o persoană care nu mă prea agreează laughing

| T0T explică (pentru Dontsaygoodbye):

De ce să nu te agreez?

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru T0T):

Pentru că ești un tip deștept și cred că agreezi mai mult oamenii care sunt pe aceași lungime de undă ca și tine, chiar și în gândire și ai afirmat că nu-ți place mentalitatea mea, deși nu știu în ce măsură ai reușit să o cunoști.

| T0T explică (pentru Dontsaygoodbye):

Poate ai avut doar o scăpare, doar că comparația aia nu mi-a plăcut și de asta ți-am judecat mentalitatea. Oricui îi plac persoanele pe aceeași lungime de undă. Oricum pe lângă lucruri care ar trebui să fie mai mult obiective sunt și lucruri care chiar mi se par evidente și când am considerat așa am și explicat de ce.

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru T0T):

Am înțeles ceea ce ai explicat, chiar îmi place tăria cu care argumentezi ceva ce știi sigur că e într-un anumit fel. Eu nu am generalizat, doar am zis că sunt niște bătrăni mai nesuferiți care pot să facă chestia aia, dar nu pot să stea în picioare o stație, două. Deci nu m-am luat de gest, știu că e ok.

| T0T explică (pentru Dontsaygoodbye):

Ai generalizat referindu-te la bătrâni și eu am spus că nu toți sunt la fel. Nu am zis că un bătrân dacă e nesuferit merită tratament special.

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru T0T):

Ok, atunci e vina mea că m-am exprimat prost.

| T0T explică (pentru Dontsaygoodbye):

Și eu am fost pripit că ți-am judecat mentalitatea, recunosc, oricum și eu mai am scăpări uneori. Doar că e bine să conștientizăm în cele din urmă niște lucruri. Mă bucur dacă picăm cu asta la comun acord, deci așa închei subiectul respectiv și cu tine.

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru T0T):

Nu-i nimic, imi plac contrazicerile în general, mai ales cu oameni care sunt mai presus decât mine din acel punct de vedere, am întâlnit câțiva pe aici şi chiar am de învățat, deci e ok.

| T0T explică (pentru Dontsaygoodbye):

Nu am zis că sunt mai presus decât tine.

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru T0T):

Nu e ceva ce ai zis, e ceva ce am dedus, şi mă refeream strict la inteligență.

| T0T explică (pentru Dontsaygoodbye):

Vezi că am postat o întrebare nouă, sunt curios ce zici.