| iamhigh a întrebat:

Aș vrea să-mi spuneți și mie niște replici drăguțe din seriale. cum ar fi. Gossip Girl?! puppy dog eyes
Cele mai drăguțe primesc fundă.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Gossip Girl: Un lucru nefast în a fi deasupra lumii e faptul că îţi asigură un drum lung, lung în cădere.

Gossip Girl: În viaţă, ca şi în artă, unele lucruri sunt dulci-amărui. Mai ales când e vorba de dragoste. Uneori, soarta aduce două suflete împreună, numai pentru a despărţi apoi. Uneori, eroul face, în sârşit, alegerea corectă, când momentul e nepotrivit. Şi, aşa cum se spune, sincronizarea e totul.

Blair: Mi-am dat seama că, deşi e imposibil să rupi o singură filă din viaţă, e posibil să arunci întreaga carte în foc.

Gossip Girl: Uneori, o regină trebuie să facă o alegere. Un castel cu un cavaler alb sau o luptă cu un prinţ întunecat.

Gossip Girl: Ultima ştire: Chuck Bass a fost surpins pierzând ceva ce nimeni nu credea că are măcar... inima.

Blair : Just because we can't be friends doesn't mean we aren't.
A hot lifeguard is like kleenex! Use once and throw away. You could ask for a better rebound!
Only a masochist could ever love such a narcissist.
Usually I have a "never say never" policy, but for you I'll make an exception.
I'm not anyone, I'm me.
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.