| eushatat a întrebat:

Acum cativa ani era pe minimax un desen cu un tanar fecior si un vrajitor care sarea intr-un picior si canta la fluier feciorul trebuia sa ghiceasca ce visa sau ce avea fata ascuns si sa-i spuna regelui printesa era vrajita de un trol si avea o suvita alba imi puteti spune numele desenului va rog frumos, scuzati categoria
funda

Răspuns Câştigător
| Ralu20 a răspuns:

Povesti de Hans Christian Andersen [cred]. Povestea se numea "Tovarasul de drum".

1 răspuns:
| Kerli a răspuns:

Oare Povesti din folclorul maghiar?