| anonim_4396 a întrebat:

Acum cativa ani pe Tvr 1 se difuza un serial coreean(cred, sau japonez) foarte impresionant(acum aproximativ 8-10 ani).

Imi amintesc ca se numea ceva in genul:"Imparatia vanturilor" sau "Fratele vant"...sau personajele/locurile din serial purtau aceste nume thinking

In serial era vorba despre un razboinic ce se lupta cu o sabie si imi amintesc o secventa din serial in care protagonistul "a trecut" in zbor peste o casa in stil traditinal in timp ce se lupta cu un inamic.

Serialul continea si o poveste de iubire intre personajul principal si o anumita eroina.

Casele si imbracamintea personajelor erau traditionale.

De asemenea imi amintesc ca personajul principal de care vorbesc avea parul lung si alb.

(El este un barbat in "floarea vastrei").

Nu este "Taramul vanturilor"/"Regatul vanturilor"!

Stie cineva numele serialului?-sau macar unde as putea gasi o anumita grila de programe din acea perioda(pentru a gasi numele serialului)?

Tin foarte mult sa gasesc numele acestui serial deoarece cred ca este primul serial coreean vizionat (si ma apuca nostalgia- vremurilor trecute ) happy deci ofer o funda pe masura muncii depuse!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| aaadddaaaa10 a răspuns:

Iljimae (cred ca despre asta zici)

2 răspunsuri:
| Graur_Olga_1997 a răspuns:

Este The Kingdom of The Winds**Un serial foarte foarte frumos care l-am privit si eu! Unul din actorii mei preferati*

| anonim_4396 explică (pentru Graur_Olga_1997):

Am zis ca nu e asta! ''The kingdom of the winds''=''Regatul/Taramul vanturilor''!