| Adutzu2 a întrebat:

Acum mai bine de 10 -15 ani am vazut la tvr1 seara niste scene dintr-un film de actiune cu arte martiale pe care mi le amintesc forte vag. Prima scena vazuta este cand personajul principal se afla undeva la tara sau la o ferma unde cred ca a fost ajutat de niste oameni binevoitori sa se vindece dupa niste rani grave. Am vazut cum se antrena singur in aer liber in/langa un lan de grau sau fan sau iarba... Avea niste miscari cu lovituri si rasuciri prin aer. Era vindecat complet si pleaca de la acea casa sau ferma. In alta scena pica intr-o capcana prins de picioare cu capul in jos. Apar niste baieti care stiu si ei sa lupte bine si se bate cu ei sau doar cu unul, dar cred ca in cele din urma colaboreaza. Apoi imi amintesc o scena in care inamicul lui inconjurat de o femeie sau mai multe, aflandu-se intr-o cada cu apa, credea ca e mort sau tocmai aflase ca nu e mort.
Nu sunt sigur dar parea sa fie +15, difuzandu-se dupa ora 22:00. Nu avea comedie. Parea mai degraba sa fie thriller-actiune. Nu pare sa fie un film foarte cunoscut gen hollywood, nu parea nici chinezesc dar e posibil sa ma insel. Orice film(sau serial) daca stiti sa semene cat de cat macar cu o scena din ce am scris sau orice pont care ma aduce mai aproape de numele filmului, e bine venit si va multumesc.

2 răspunsuri:
| Roger645 a răspuns:

Cam din ce an era fimul? Era din epoca Jackie Chan/ Bruce Lee/ Van Damme ( inainte de 1989) sau dupa?

| Adutzu2 explică (pentru Roger645):

Din ce imi amintesc, nu parea sa fie foarte vechi. Atat pot spune. Eram prea mic la vremea aia si e posibil sa ma insel.