| ReignForest a întrebat:

Acum mulți ani eram la bunici fiindcă era vacanța de vară. Era pe tvr 1 un serial la care bunicu îmi citea traducerea. Din ce îmi amintesc era vorba despre o fată blondă care avea un colier. Într-un episod ea era îngropată de vie într-un coșciug în pământ și bătea cu mâinile în el. În alt episod ea era pe un pat cu un băiat și dintr-o dată s-a deschis un portal și fata era trasă în el, dar băiatul a tras-o înapoi. Știe cineva cum se numește serialul? țin să precizez că acel colier avea și el puteri.
P.s.pe vremea aia din ce îmi amintesc nu era multe canale la tv.

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Asta prin ce an era?
Parea de secol trecut serialul ('70-'80) sau după '90?

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Habar nu am, si eu incerc sa regasesc filme si seriale de cand eram mic.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Era ceva in stilul serialului The Shannara Chronicles (2016)?
https://www.imdb.com/video/vi2618865945
Sau ca Evermoor (2014)?
https://www.imdb.com/title/tt3602560/

| Robert265 a răspuns:

Cumpără o toba pentru bunica!laughing

| ReignForest explică (pentru Catrice):

Nu știu poate 2000+

| ReignForest explică (pentru floresdemayo):

Nu,era gen drama, ca un serial spaniol, dar era în engleză

| Catrice a răspuns (pentru ReignForest):

Ah aveam în minte unul, dar era mai de '70-'80. Poți încerca să cauți prin lista de pe net cu seriale date în perioada aia