| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de rezumatul nu prea lung al unui film, dar sa nu fie film de dragoste/drama/comedie.

Răspuns Câştigător
| TOOL a răspuns:

Road Kill (inainte sa-i fac rezumatul tin sa mentionez ca acest film este Thriller-Horror 16+):
In acest film este vorba despre 4 europeni care merg intr-o excursie in pustiul Australiei, dupa o seara cu multa "actiune" tinerii se hotarasc sa plece, merg ei bine mersi cu masina, de odata apare un camion care le face praf autovehiculul, unul dintre tineri se loveste grav la mana iar prietena lui sta cu el, intre timp ceilalti 2 tineri merg sa vada de ce Camionul le-a facut praf masina, surpriza nu era nimeni in camion, intre timp cei 4 se hotarasc sa o stearga cu camionul, si dupa un drum de 4 ore camion se blocheaza intr-un loc inghesuit, si din cauza remorcilor ei nu pot intoarce camionul, 2 dintre ei se duc sa caute ajutor, in timp ce ceilalti 2 incearca sa deschida camionul, totul bine mersi pana cand deschid campionul si vad ca acesta este alimentat cu sange iar unul dintre tineri este posedat de spiritul fostului posesor al camionului, iar acesta isi ataca prietenii cu brutalitate, filmul se incheie cu prietena acestuia care distruge acel camion cu tot cu prietenul sau inauntru.
Filmul are o poveste originala si nu mi s-a parut cine stie ce dar pe acesta l-am vazut ultima data. funda?

1 răspuns:
| lullaby23 a răspuns:

Warm Bodies-(Iubitul meu este zombi)--R este un zombi extrem de neobisnuit. Dupa ce apocalipsa aproape ca distruge omenirea, R pierde vremea alaturi de semenii sai, disperat sa soarba creierul putinilor oameni ramasi, pentru a le consuma amintirile, caci asta il face sa se simta din nou uman. Intr-una din escapadele sale de vanatoare, R ucide un adolescent si amintirile din creierul acestuia il fac sa se indragosteasca de iubita lui, frumoasa Julie. O salveaza de ceilalti zombi, iar noua lor legatura arunca o raza de speranta asupra unui viitor comun.