| dandelion a întrebat:

Am privit cîndva un film si din păcate nu stiu cum se numeste. Stiu ca era vorba de o femeie care a fost înselata de iubitulul ei (sau soțul). Ei se pregateau sa mearga în vacanță, si el i-a pus droguri în geantă. Ea a fost arestată, apoi transferată în închisoare de siguranță maximă si tot acolo vine un om care e de fapt tatăl ei. Abia acolo ei fac cunostință. Într-un final tatăl ei a încercat orice în formă legală, dar nu i-a reusit, astfel el o ajută pe fată să evadeze(sigur că i-a obținut un nume fals).
Din cîte țin minte era Nicole Kidman în rolul principal. Însă pînă în prezent nu am dat urmă de acest film. În orice caz chiar dacă nu era ea, stiu doar că era o actriță cu parul foarte creț. Sper să mă ajute cineva...

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Miniseria Bangkok Hilton(1989), chiar e cu Nicole Kidman în rolul principal http://www.cinemarx.ro/filme/Bangkok-Hilton-Bangkok-Hilton-92.html http://www.youtube.com/watch?v=fiqatoniKHQ

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

N-are 4 serii, are 4 părţi a câte 60 de minute

| dandelion explică:

Aqualuna : funda îți aparține...mersi muuuult. Chiar m-ai ajutat mult, dar nici nu aveam idee că poate fi serial (are 4 serii). L-am privit cînd eram copil si m-a impresionat foarte foarte mult.

| ShIgHe a răspuns:

The Stepford Wives cumva?