| alex10ro a întrebat:

.Care sunt toate filmele Star Wars de la primul la ultimul? Pt ca vreau sa vad toate filmele dar nu stiu care este primul.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Ca sa intelegi bine toata povestea le poti vedea in ordine asta:
IV: A New Hope
V: The Empire Strikes Back
I: The Phantom Menace
II: Attack of the Clones
III: Revenge of the Sith
VI: The Return of the Jedi

2 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Filmele din seria Războiul stelelor sunt:

Războiul stelelor - Episodul I: Amenințarea fantomei - 19 mai 1999
Războiul stelelor - Episodul II: Atacul clonelor - 16 mai 2002
Războiul stelelor - Episodul III: Răzbunarea Sith - 19 mai 2005
Războiul stelelor - Episodul IV: O nouă speranță - 25 mai 1977 (primul realizat, inițial numit simplu Războiul stelelor)
Războiul stelelor - Episodul V: Imperiul contraatacă - 21 mai 1980
Războiul stelelor - Episodul VI: Întoarcerea lui Jedi - 25 mai 1983
Războiul stelelor - Episodul VII - probabil în 2015[3][4]
Războiul stelelor - Episodul VIII
Războiul stelelor - Episodul IX

| umbra09 a răspuns:

Amenințarea fantomei

Întrebări recente