| SilviuAndreiStoica a întrebat:

Am și eu o întrebare, dacă mă puteți ajuta. Pe contul meu de Netflix mai este conectat și fratele meu, dar când eu mă uit la un film sau serial el nu poate să vizioneze nimic si daca eu ies de pe Netflix atunci el poate sa se uite, dar dupa aia nu mă mai lasă pe mine. Imi puteți spune de ce?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cel mai ieftin abonament presupune acces la un singur dispozitiv odată. Vreți amândoi deodată atunci fa upgrade.

| Lioana a răspuns:

Probabil ai abonament doar pentru un dispozitiv. Atunci Netflix permite ca un singur dispozitiv sa vizioneze odata. Alte dispozitive nu mai pot viziona.
Exista abonamente pentru 2 si pentru 4 dispozitive daca vrei sa vizionati de pe mai multe dispozitive simultan.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai cel mai ieftin abonament nu poți din păcate, însă probabil ca trebuie un upgrade la cel premium, și totodată fa-i și lui un profil.

| Smolbean a răspuns:

Pentru ca e același cont.
Trebuie sa iei un abonament mai mare, cu 2 sau mai multe conturi, ca să aibă fiecare "contul" lui.
Nu se poate viziona pe mai mult dispozitive când ai un singur cont