| B1nGbAnG2013 a întrebat:

Daca v-a placut filmul Morometii...de ce v-a placut?

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Ce mi-a placut a fost interpretarea actorilor.

| AFR81 a răspuns:

Eu unul citesc carti din placere foarte rar, recunosc asta, iar filme nu urmaresc absolut deloc pentru ca ma plictisesc foarte tare, indiferent de gen. Cartea "Morometii" ne-o impusese profesorul nostru de romana. Pot sa spun ca am adorat atat ambele volume, cat si filmul. Aveau ceva ce a fost foarte pe gustul meu, nu stiu sa zic ce, insa limbajul, intamplarile, cadrul desfasurarii actiunii, personajele mi-au fost pe plac.

| Anonimuserr a răspuns:

Actorii sunt foarte buni dar și modul în care a fost realizat filmul.
Scenariul este unul foarte bine pus la punct.
Pot să spun că în mare măsură respectă firul epic al romanului Moromeții de Marin Preda.
Bine, sunt multe de spus.

| Sociopat a răspuns:

Pentru ca Victor Rebengiuc