| ReadMe a întrebat:

Filmul Morometii este la fel ca, cartile?

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cum puteai evita cacofonia? In niciun caz prin virgula. Daca inlocuiai CARTILE cu ROMANUL obtineai rezultataul dorit.

| ReadMe explică (pentru mira):

Am vrut sa aflu un raspuns nu sa demonstrez ca pot scrie corect...mor de somn...nu ma critica!

| M25M a răspuns:

Citeste cartile.

| ReadMe explică (pentru M25M):

Sunt cinefila....deaceea am intrebat...

| M25M a răspuns (pentru ReadMe):

Uita-te la film atunci laughing
Am citit cartile am vazut si filmul, mai mult mi-au placut cartile personal, cu toate ca si eu sunt cinefil, insa filmul nu e rau deloc. Poti sa te uiti.

| ReadMe explică (pentru M25M):

Pai si filmul pastreaza povestea din carte? de asta am intrebatbig grin

| M25M a răspuns (pentru ReadMe):

Normal ca o pastreaza, o comprima ca asa e normal, insa o pastreaza.

| Wulf a răspuns:

Orice film, intr-o proportie mai mica sau mai mare, se diferentiaza de carte si invers.

| Spector a răspuns:

Depinde de ce regizor este regizat.
Desigur este diferit si nu este foarte detaliat ca in roman.