| Alexiaaa09 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care au vazut anime-ul "Shugo Chara". Ce puteti sa imi spuneti despre el? Care este actiunea si genul sau? FUNDA pentru cel mai detaliat raspuns.

2 răspunsuri:
| XxYouOnlyLiveOncexX a răspuns:

Mi se pare un anime destul de dragut, si amuzant, mie mi-a placut, are actiune, romantism, si fictiune, iar personajele sunt adorabile :X

| iusty12 a răspuns:

Descriere: Este vorba despre o fata pe nume Hinamori Amu in varsta de 11-12 ani in care in exteriorul sau este o fata,, super si eleganta" dar inauntrul ei este o fata timida. Ea si-a dorit de la ingerul ei pazitor curaj pentru a se schimba iar a 2 a zi a gasit 3 oua in patul ei si s-a panicat, asa ca a luat ouale la scoala si gardienii scolii au vazut oule si au chemat-o in,, gradina gardienilor". Acolo iau explicat despre oua si etc. Dupa ceva timp Amu era intr-un necaz iar primul ou se desface si iese un,, shugo chara"(un fel de caracter) si ii da o putere in care zboara iar in acel moment apare un baiat pe nume Ikuto care vroia sa ii ia oule pentru un anumit ou special numit Embryo. Amu il impiedica sa ia oula si cade jos, iar in acel moment ea se transforma cu Ran in Amulet Hearth.

Cam atat tiam povestit te las pe tine sa afli povestea. Eu ti-l recomand, este un anime destul de frumos, comic, romantic si plin de actiune.