| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut acum ceva timp un film si nu pot sa imi aduc aminte titlul acestuia, dar stiu cateva momente din acesta. Ma poate ajuta cineva? Poate cineva a vazut filmul si il poate recunoaste si imi poate spune si mie numele.
Intamplarile sunt urmatoarele:
-Un vrajitor trebuie sa invete un baiat magie care mai pe urma trebuie sa o invinga pe Morgana.
-Baiatul afla de Morgana si ca aceasta a fost inchisa intr-o statuieta prin inchiderea totodata si a iubitei/sotiei vrajitorului.
-Baiatul acela s-a indragostit de o fata din acelasi liceu/facultate.
-Fata este invitata si adusa la baiat acasa, unde acesta a incercat folosirea vrajilor pentru a face curatenie.
-Baiatul i-a aratat profesorului/vrajitorului lui si fetei de care este indragostit bobine tesla.
Mai pe sfarsit:
-Morgana a fost invocata prin unirea unei raze prin 3 sau mai multe antene radio ( nu mai tin minte cate erau ).
-Prietenul baiatului aduce bobinele tesla din laboratorul sau, iar baiatul isi descopera puterea si o distruge pe Morgana.
-Iubita vrajitorului moare incercand sa il salveze pe acesta, iar el isi da viata pentru a o invia pe ea.
-Cand totul se sfarseste baiatul isi foloseste puterea pentru a-l invia pe vrajitor.

Sper ca cineva sa recunoasca filmul si sa imi spuna cum se numeste.

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

The Sorcerer's Apprentice. Vizionare placuta!

2 răspunsuri:
| Alexandra8Tha a răspuns:

Cred ca este vorba despre vreun film cu Regele Arthur si vrajitorul Merlin. Nu stiu exact care pentru ca sunt multe filme despre ei.