| Mago79 a întrebat:

Am vazut demult, cam 20 ani in urma un film cu un barbat, pensionar care isi facuse un dispozitiv cu care putea sa omoare oameni care erau in direct la televizor el stand acasa si trimitand o unda prin televizorul lui, stie cineva cum se numea filmul? Cred ca era polonez sau ceh...

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

L-am vazut si eu, era super tare filmul! Dar era american nu polonez sau ceh! Din pacate nu mai stiu nici eu cum se cheama...

| Simpatic a răspuns (pentru lpavel):

Hai mai prietene ne tii in suspans, vreau sa vad si eu filmul asta
daca as avea un asemenea dispozitiv ce as mai facewinking
pare un fel de "Death Note" dar varianta telecomanda mortala? misto

pare totusi ca acest film are elemente inspirate din filmul cult

Videodrome (1983)

| lpavel a răspuns (pentru Simpatic):

Dupa cum am zis nu mai tin minte numele acelui film, daca stiam ziceam celui care a pus intrebarea si o vedeai si tu!

| Mago79 explică (pentru Simpatic):

Am vazut Videodrome dar nu e cel pe care il caut.Multumesc