| BlackRainbow a întrebat:

Am vazut o data un film la Tv Erau 2 surori [ X si Y, nu se numeau asa dar imi scapa acum numelehee hee ] X fost ucisa iar un scriitor a publicat o carte in care era vb de o crima exact la fel cum murise X iar Y a contactat autorul sa o ajute sa descopere de cine fusese ucisa iar spre sf. filmului se dovedise ca autorul o omora`se happy Stiti cumva cum se numeste? happy

6 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Imi pare rau, altceva nu stiu. sad Dar oricum poti sa vezi si acel film daca vrei, e cam aceeasi idee. big grin

| BlackRainbow explică:

Nuu =(

| BlackRainbow explică:

Am vazut trailer`ul si merita vazut! love struck

| BlackRainbow explică:

Filmul se numeste The thrill of the kill, l.am gasit in cele din urma. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am văzut un film interesant la T. V. Nu cred că este vorba despre acesta, dar are o temă similară. http://www.imdb.com/title/tt0133985/
**spoiler** Din câte îmi amintesc, e vorba despre un bătrân care, înainte să moară, lasă în dar o carte scrisă de el. Individul care o moşteneşte îşi însuşeşte munca bătrânului şi publică acea carte pe numele propriu, având un mare succes. Erau descrise amănunţit crimele comise de către autor în realitate. Tipul se îmbogăţeşte, însă un avocat îşi dă seama că informaţiile romanului nu puteau fi fictive şi începe o investigaţie. Mi s-a părut a lua o întorsătură interesantă.