| DanSor a întrebat:

Am vazut un film, acum ceva timp in urma...
Acest film se bazeaza pe stilul de lupta "capoeira", personajul principal se intoarce in orasul natal unde rata criminalitatii crescuse, el fiind un fost militar lasat la vatra.
Actiunea se petrece in scoala in care el a invatat, luandu-i pe delicventii scolii si antrenandu-i (intr-o fosta hala de pompieri) in acest stil de lupta "capoeira" (arte martiale pe acorduri muzicale, sau asa ceva).
Din cate imi aduc aminte filmul rula prin 1998-2000 (cred).
Stiti numele filmului?
PS: va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Raymond a răspuns:

Salut, filmul se numeste Only the Strong sau Legea Junglei ( in romaneste )

3 răspunsuri:
| Hypathia a răspuns:

Http://www.imdb.com/title/tt0107750/ Cred ca acesta este.

| lol1232 a răspuns:

Hmm cred ca te referi la Only the Strong sau Legea Jungle happy

| anita_8967 a răspuns:

Se numeste capoeira