| Claudiu709 a întrebat:

Am vazut un film si nu stiu cum se numeste!

Este vorba despre un batran care ingrijea gazonul la o gradinita.El vorbea si se distra cu copiii.Pana intr-o zi cand cineva a aflat ca batranul abuza copii.A fugit intro cladire si a fost incendiata!
Dupa moarte s-a transformat intro masina de ucis si a inceput sa omoare toti copii care au fost la gradinita pe vremea cand el traia!

Cum se numeste filmul?

Răspuns Câştigător
| Letty18 a răspuns:

A Nightmare on Elm Street

| Whemilly a răspuns (pentru Letty18):

Sunt de aceiasi parere l-am vizionat si yoo happy

| 10roxana10 a răspuns (pentru Letty18):

Buna, as vreo sa vad si eu filmuil. dar este pe parti, sau este decat unul singur.m-am interesat pa net si [pe unsite scrie ca sunt vreo 7 parti, iar pe altul ca este unul singur

| Letty18 a răspuns (pentru 10roxana10):

Dap sunt mai multe partihappy

| Claudiu709 explică (pentru Letty18):

Adica vrei sa spui ca nu exista doa un film(cel pe care l-am vazut eu), ci sunt mai multe? Poti sa mi le spui?

| Letty18 a răspuns (pentru Claudiu709):

Sunt 7 parti...
A Nightmare on Elm Street(1984)
Freddy's Revenge(1985)
Dream Warriors(1987)
The Dream Mster(1988)
The Dream Child(1989)
The final Nightmare(1991)
The Nightmare on Elm Stret (1994)