| Superior a întrebat:

Animeuri Harem,Actiune, Super-Puteri care se petrec intr-o epoca moderna (nu in istorie).
Am vazut :
High School DxD Series
Akame Ga Kill
Hagure Yuusha no Estetica
Kampfer
Owari no Seraph Series
Strike The Blood
No Game No Life
Dakara Boku wa, H ga decinai
Madan no Ou to Vanadis
Masou Gakuen HxH
Shinmai Maou No Testamet Series
Shimoneta to lu gainen ga sonzai shinai taikutsu na sekai
Yamada-kun to 7-nin no majo
Boku no pico
Diabolik Lovers Series
Jitsu Wa Watashi Wa
Tokyo Ghoul
Date A Live Series
Black Bullet
Rakudai Kishi no Cavalry
Gakusen Toshi Asterisk
Ichiban Ushiro no Daimaou
Maji de Watashi ni Koi Shinasa
Kuusen Madoushi Kouhosei no Kyoukan
Brandish
Infinite Stratos
Seikon No Qwaser
Ao No Exorcist
Charlotte
Mahou Sensou

9 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Nu pot sa cred ca te-ai uitat si la Boku no Pico. Cred ca ala e singurul anime yaoi la care nu am sa ma uit, pentru ca o sa am impresia ca o sa ma uit la loli.
Decat sa stau ore intregi si sa insir aici anime-uri, mai bine iti las lista mea:

https://myanimelist.net/animelist/AnimeLover6051?status=7

Distreaza-te, ca ai de unde alege.
Cele care nu au o nota oferita inseamna ca inca nu le-am vazut, sau inca sunt la watching, deci inca ma uit la ele, si urmeaza sa le termin curand, sau mai incolo.
Bafta!

| Superior explică (pentru Mayhem666):

Boku no Pico m-a zapacit un prieten si l-am vazut amandoi simultan happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru Superior):

Eu am auzit de el, si am zis ca vreau sa vad cu ce este, si am dat la jumatatea primului episod, si am ramas traumatizat cand am vazut 3 baietei, care aratau ca niste fetite de 10 ani, cu ditamai sculele, si si le frecau. Dupa 2 secunde am dat X la pagina si mi-am blestemat zilele laughing
Glumesc la partea cu blestematul laughing

| Superior explică (pentru Mayhem666):

Dar eu care am vazut tot animeul...

| YuuChan a răspuns:

Incearca Guilty Crown, Noragami, Attack on Titan, Bungou Stray Dogs, altele nu imi vin in minte ㄟ(≧◇≦)ㄏ

| Superior explică (pentru YuuChan):

Urasc Attack On Titan...

| YuuChan a răspuns (pentru Superior):

Creatorul aot be like:" Tu o sa mori! Si tu o sa mori! Si tu o sa mori! Toti o sa muriti! " Totuşi, de ce il urasti?

| Superior explică (pentru YuuChan):

Nu-mi place povestea... la mine anime inseamna anul 2010+, harem, super-puteri happy Saptamana asta am vazut Sekirei si Rokudenashi Majutsu Koushi to Akashic Records, 2 anime faine, dar al doilea mi-a castigat inima, imi place la nebunie de Glenn, vreau si eu sa fiu ca el XD

| YuuChan a răspuns (pentru Superior):

Poveste este descoperita putin cu putin, gandeste-te ca sezonul 3 o sa fie in general doar despre un caracter, in singur character, Levi Ackerman. In sezonul 3 se dezvaluie istoria familiei Ackerman si cati de putini au ramas dintre ei *oameni cu puteri peste cele omenesti*. Daca vrei un anime 2010 + uita-te la Guilty Crown, anime-ul se petrece in anul 2039. Prima oara cand am auzit de acest anime nu am vrut sa ma uit la el din cauza ca mi l-a reomandat un prieten care in recomanda doar hentai-uri, dar dupa multe injuraturi am apucat sa ma uit la el si mi-am dat seama cat de fain e. Nu e hentai *doar daca nu pui in considerare scena cand Inori o fo' controlata de una si era sa ii dea un a.nal lu' Shu saracu'*