| Lavinia218 a întrebat:

As vrea sa aflu titlul unui film pe care l-am vazut acum cativa ani pe hallmark.
Actiunea se desfasura in timpul celui de-al doilea razb mondial in Polonia... personajul principal era o tanara care adapostea mai multi evrei in casa ei, pentru ca acestia sa nu fie executati de nemti.

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Http://www.imdb.com/list/1P8uIgLZoZ4/
Il gasesti aici 100%. Succes!

| Lavinia218 explică (pentru WR104):

Mersi frumos de raspuns, insa nu am reusit sa il gasesc sad.

| WR104 a răspuns (pentru Lavinia218):

Daca nu l-ai gasit in lista asta de 50 filme cu evrei atunci nu stiu daca o sa il gasesti.Succes!

6 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Lista lui schindler, pianistul, Jakob the Liar sau A woman in Berlin

| Hevnoraak a răspuns:

The Attic: The Hiding of Anne Frank

| Lavinia218 explică (pentru Hevnoraak):

Am aflat numele filmului dupa ore in sir de cautari. Este "hidden in silence ". Mersi frumos de raspunsuri.

| Hevnoraak a răspuns (pentru Lavinia218):

Vizionare plăcută.