| wrestlingghabbs a întrebat:

Care vi s-au parut cele mai complexe seriale? Eu unul as zice ca Oz, are foarte multe personaje, vreo 24 foarte importante, are actiune e pentru oricine ca poveste ca actiune, dar la nivel de personaje nu prea ca e foarte complex.

Răspuns Câştigător
| alexm2004 a răspuns:

Ar mai fi „The Wire", "The Sopranos", "Game of Thrones" și "Breaking Bad".

| wrestlingghabbs explică (pentru alexm2004):

Crezi ca oricine poate sa inteleaga the wire? adica eu zic ca e nevoie de mai multe vizionari ca sa fii atent la toate personajele.

| alexm2004 a răspuns (pentru wrestlingghabbs):

Eu doar ți-am spus câteva recomandări, nu trebuie să te enervezi așa, doamne. Nu ți-a convenit răspunsul meu, n-ar fi trebuit să-mi răspunzi. Simplu!

3 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Foarte complex si foarte lung cu foarte multe personaje principale este the walking dead, are 11 sezoane, plus alte spin off-uri, si derivatul Fear the walking dead. Din punctul meu de vedere este cel mai bun serial la ora actuală, cu personaje care evoluează incredibil de la un sezon la altul, lectii de viață si supraviețuire.
Ar mai fi serialul german Dark, foarte bun, original, merită văzut
Breaking bad la fel, incredibil de bun si de complex, neapărat văzut si Better call saul si filmul El Camino, toate 3 fiind legate între ele
Si Outlander e super bun, chiar daca e mai mult de dragoste, are si o acțiune foarte complexa si prezintă multe personaje si evenimente istorice