| Alleecs a întrebat:

Ati vazut documentarul Zeitgeist? Cum vi s-a parut?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

E un film care nu-ti ofera raspunsuri dar te face sa gindesti, sa-ti pui intrebari.
Ai senzatia urmarindu-l ca societatea e supusa unei manipulari continue.
E drept ca temele din film sint si delicate iar unele controversate: religia ( mai ales cea crestina), atacul de la 11 septembrie/2001, rezerva federala a SUA etc.
Se pare ca oamenii sint tentati sa considere ca fiind adevarat ce apare in presa, si la fel de adevarate si de buna credinta actiunile guvernelor menite sa ne acopere temerile sau sa ni le creeze.
Pe alocuri am gasit si o doza de umor negru in film.
Una peste alta, un documentar care iti da de gindit.

2 răspunsuri:
| Calininio a răspuns:

Nu l-am vazut, dar sper sa am timp sa-l vad cat de curand. Din tot ce am auzit este un film documentar bun.

| alextotal a răspuns:

Salut. L-am vazut si mi s-a parut foarte interesant si mi-a placut mult.