| zoeZoe a întrebat:

Azi a murit regizorul Sergiu Nicolaescu. Nu cred ca am vazut vreun film de-al lui. Ce mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Pentru ca esti fata as pune intii pe lista Ciuleandra, Ultima noapte de dragoste, intiia noapte de razboi si Mihai Viteazul.
Nu ma pot abtine insa sa nu trec si ciclul cu comisarul Moldovan ( pe astea le-am vazut de n ori fara sa ma plictisesc ) : Cu miinile curate, Un comisar acuza, Ultimul cartus.
Pina si muzica e antrenanta la seria astahappy
Ocoleste filmele de dupa 90...dezamagitoare.

| zoeZoe explică (pentru michelia):

Am vazut Ciuleandra pentru ca stiam si cartea. Mi-a placut dar cam ciudat. Diseara ma uit cu parintii la unul cu comisarul Moldovan, si tata a zis ca-s misto si o sa vedem unul.
Maine vreau sa vad Nea Marin si Ultima noapte.
Impresiile dupa aiabig grin

14 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Rest in Peace, maestre!

| Lynna a răspuns:

Incearca Nea Marin Miliardar Este un film genial. Sau Ciuleandra.

| aumih16 a răspuns:

Sunt multe filme bune facute de el! asta arata ca a fost un regizor bun! dar cam strict!

| Zenicide a răspuns:

Am vazut 5 din filmele lui. Poker (2010) mi-a placut cel mai mult.
http://www.imdb.com/title/tt1629718/
http://www.youtube.com/watch?v=vj1IE_g6bCo

| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Salut! uita-te la ''Pistruiatul'' sau ''Cu mainile curate''. Sunt singurele filme care le-am vazut cu Sergiu Nicolaescu, mai sunt multe dar astea mi se par cele mai frumoase big grin

| radupopa a răspuns:

Ultima noapte de dragoste, intiia noapte de razboi si Mihai Viteazul, Nea Marin Miliardar, comisarul Moldovan, cu miinile curate, Un comisar acuza, Ultimul cartus.
Noroc. Sper sa iti placa.

| Stefanyax0 a răspuns:

Nea Marin Miliardarwinking, l-am văzut până acum de 4 ori.

| zoeZoe explică:

Cel mai mult mi-a placut Ciuleandra apoi Ultima noapte de dragoste. Sunt genul meu de filme.
Am mai vazut si Un comisar acuza, cu legionarii si mi s-a parut chiar frumusel. Distractiv ( destul de adicabig grin) a fost Nea Marin, dar nu l-as mai vedea a doua oara.
Poate mai incolo ma uit si la Nemuritorii si la altele, mai stii?happy
Multumesc mult pentru recomandari tuturor.
Funda o dau pentru ce mi s-a potrivit acum.

| StReEtDaNcEaNa a răspuns (pentru zoeZoe):

Si nu te-ai uitat nici o data la pistruiatu? straight face
E cel mai tare film a lui Sergiu Nicolaescuwinking

| zoeZoe explică (pentru StReEtDaNcEaNa):

Nu m-am uitat, mi s-a parut ca e de copii desi am auzit ca e dragut. Promit s-o fachappy

| StReEtDaNcEaNa a răspuns (pentru zoeZoe):

Nu e de copii, este de aventura foarte tare.O zi faina sa ai!

| GrigorieMas a răspuns:

Sa-i fie tarana usoara, era si vremea

| musso88 a răspuns:

Pistruiatul, e cel mai tare.